Autor zdjęcia: czasnabuty.pl

Wiele pań lubi mieć szafę po brzegi wypełniona obuwiem na każdą okazję, w końcu już same zakupy dostarczają wiele radości. Jednak buty, które oferują znane marki odzieżowe poza wyglądem nie oferują zbyt wiele, są wykonane ze słabej jakości materiałów, które niszczą się po pierwszym sezonie. Osoby, które pragną, aby zakupiona para służyła im przez wiele lat, powinny przygotować się na większą inwestycję.

Markowe buty – to znaczy jakie?

Najpopularniejsi producenci odzieży i obuwia dużą część swoich funduszów przeznaczają na działania marketingowe, które sugerują klientom, że ich produkty to najlepsza opcja na rynku. Niestety, często nie przekłada się to na fakty a dodatkowo reklama winduje cenę. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich marek, z pewnością kultowe timberki, mimo że droższe niż sklepowy standard, to zasługują na miejsce w naszej szafie. Firma Timberland już od prawie wieku dostarcza klientom na całym świecie obuwie o wysokiej jakości, które wyróżniają:

  • najlepsze materiały,
  • kultowe kroje,
  • wygoda,
  • funkcjonalność.

Klasyczne timberki powstały na wzór obuwia stosowanego przez drwali, którzy potrzebowali dobrych butów, które są odporne na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Sama nazwa firmy – Timberland nawiązuje do tej tradycji – timber z angielskiego oznacza drwala. Buty te wykonane są z delikatnej, cielęcej skóry, która jest szalenie wytrzymała, jednocześnie zapewniając dopływ powietrza do stopy. Dzięki temu nawet po wielu godzinach noszenia obuwia nasze stopy nie pocą się i nie grożą im obtarcia. Również podeszwa tych butów zasługuje na uwagę, dzięki specjalnym rowkom but trzyma się stabilnie podłożą, również w trakcie zimy, kiedy chodniki skute są lodem. Wariant zimowy dodatkowo wzbogacony jest od środka kożuszkiem, który doskonale ociepla stopę.

Gdzie kupić Timberlandy?

Zaglądając bezpośrednio na stronę producenta tych kultowych butów wiele osób złapie się za głowę – koszt pary jest stosunkowo wysoki dla polskiego konsumenta. Na szczęście nie jest to jedyne miejsce, w którym możemy zakupić ulubione timberki. Buty te dostępne są w salonach obuwniczych oferujących luksusowe marki, jednak również tam cena jest wysoka. Dlatego z zakupem warto poczekać do sezonowych wyprzedaży, dostępnych w styczniu oraz lipcu. Wówczas za taką samą parę butów zapłacimy cenę niższą nawet o 70%! Oczywiście nie zawsze możemy czekać na ten moment z zakupami, w pozostałych miesiącach roku warto postawić na zakupy internetowe. Wiele sklepów obuwniczych w sieci funkcjonuje na zasadzie outletu. Oferują one produkty z minionych sezonów, które są dostępne w szalenie atrakcyjnych cenach.